Image default
Обо всем

Коротка історія бетону: від 10000 років до н.е. до роздрукованих на 3D-принтерах будинків

ЛІТОПИС БЕТОНУ


«Практично всі бетонні конструкції, наявні сьогодні, мають бути знесені, окрім хіба Пантеону у Римі. Хоч це і буде коштувати трильйони доларів», — пише Роберт Курланд (Robert Courland) у своєму дослідженні «Бетонна планета».

Зараз продовжуються дебати про те коли і де використовувався перший бетон: храмі Гьобеклі Тепе в сучасній Туреччині, що був побудований з використанням Т-подібних стовпів різьбленого вапняку приблизно 12 000 років тому; жителями Сахари, що використовували ранні бетони, щоб зробити цистерни підземної води 8000 років тому; стародавніми єгиптянами, що використовували гіпс і вапно для будівництва культових споруд. Але ніхто не заперечує, що першими людьми на Землі, які використовували бетон так як і ми сьогодні, були давні римляни.

Римляни використовували його в усьому, починаючи від бань, гаваней, акведуків до Колізею, систематизуючи його виробництво і застосування від третього століття до нашої ери до падіння імперії в п’ятому столітті нашої ери. На відміну від сучасного залізобетону, який може залишатися монолітним близько ста років без капітального ремонту або заміни, багато римських бетонних конструкцій залишаються міцними на багато століть більше.

источник

Похожие записи

Продуманий до дрібниць колісний навантажувач CAT 980L

StroimOptom

Как молодая пара сделала себе дом на колесах из старого грузовика

StroimOptom

Бульдозер CAT D11T — неперевершена потужність

StroimOptom

Добавьте комментарий